Українська | Русский | English
Головна Новини Звернення громадян Технічний регламент для отримання дозволів Децентралізація державної влади Запобігання проявам корупції Декомунізація Контакти

Бібліотечна система району

  Бібліотечна система Березнегуватського району
Формат: DOC | Добавлен: 24/08/2020 15:55:10
52Kb Скачать скачать

6 вересня в залі засідань районної державної адміністрації центральна районна бібліотека провела для працівників державних установ та організацій історичний круїзої області. Напередодні Всеукраїнського дня бібліотек святкувала свій шістдесятирічний ювілей Маліївська бібліотека-філія. Це урочиста подія не тільки для бібліотеки, а і для її читачів.

На свято улюбленої бібліотеки прийшло чимало гостей. Бібліотекар Матвієнко Н.О. та активні читачі бібліотеки, вітаючи присутніх, коротко ознайомили з історією книгозбірні, розповіли, чим вона живе сьогодні. Привітати із знаменною датою ювілярів прийшли селищний голова Філатова Т.М., виконуюча обов’язки начальника відділу культури і туризму райдержадміністрації Шевченко Т.А., директор Березнегуватської централізованої бібліотечної системи Скриль В.М., які вручили грамоти та меблі, придбані в рамках обласного «Календаря добрих справ» за рахунок коштів районного бюджету. Нагороди на святі одержали і найкращі читачі. Свято пройшло уприсутніх.

Любомирівській бібліотеці-філії – 60 років. Свій ювілей сільська скарбниця знань святкувала напередодні Всеукраїнського дня бібліотек. В святково прикрашеному приміщенні бібліотеки зібралися гості та читачі бібліотеки. Ведучі Мосейчук І.В. та Левченко О.М. розпочали свято врученням хліба-солі на вишиваному рушнику почесній гості Шевченко Т.А., виконуючій обов’язки начальника відділу культури і туризму райдержадміністрації.

Вітань і подарунків господиня бібліотеки Благута В.М. приймала в цей день чимало – від місцевої влади привітав сільський голова Єфименко В.І. Як завжди, чудові і проникливі слова знайшла Шевченко Т.А., виконуюча обов’язки відділу культури і туризму райдержадміністрації та Скриль В.М., директор централізованої бібліотечної системи. Долучилися до вітань Кабак Т.П., директор школи, Перегибенко М.Д. та Дяченко Л.А., найстарші читачі бібліотеки, наймолодша читачка Хангану Оленка, члени любительського об’єднання «Сходження до прекрасного». Пісні у виконанні Кузнецова Олега та Семенової Насті з насолодою слухали всі присутні. В рамках обласного «Календаря добрих справ» за рахунок коштів районного бюджету для бібліотеки придбане бібліотечне устаткування.

25 вересня у центральній районній бібліотеці відбулися урочистості з нагоди Всеукраїнського для бібліотек. Вітань і подарунків того для приймали бібліотекарі чимало, всі найкращі побажання, теплі слова були для них. З Всеукраїнським днем бібліотек працівників бібліотек привітали голова районної державної адміністрації Круц А.М., перший заступник голови райдержадміністрації Юрченко Л.Г, керуюча справами апарату районної ради Богуш Р.А., виконуюча обов’язки начальника відділу культури і туризму райдержадміністрації Шевченко Т.А., вручили Почесні грамоти райдержадміністрації та районної ради, відділу культури і туризму райдержадміністрації з нагоди професійного свята. Тепло і проникливо привітав бібліотекарів депутат Миколаївської обласної ради Ф.Ольшевський. З нагоди свята бібліотека перетворилася на літературну кав’ярню «Бібліотека – душі аптека», а самі бібліотекарі на літературних героїв: Імператрицю книжкової держави, Кайдашиху, Мавку, Проню Прокопівну, Мері Поппінс, пасічника Рудого Панька. У залі панувала чудова доброзичлива атмосфера, лунали дотепні жарти, веселі пісні. Милувала око (та й не тільки око) виставка кулінарних шедеврів «Кулінарний Едем», приготована бібліотекарями. Довго лунали щирі слова на адресу відданих справі працівників, які створюють високий професіональний імідж закладу культури, користуються повагою і популярністю у населення, мають своїх друзів та працюють на майбутнє.

 

12 жовтня смт Березнегувате звучало піснями, сяяло квітами і прапорами, дзвеніло сміхом і жартами. Наше селище святкувало своє 225-річчя. Березнегуватська районна бібліотека приймала активну участь у підготовці і проведенні святкових заходів. Бібліотека зібрала сотні рецептів найрізноманітніших страв від жителів Березнегуватського району. Всі ці рецепти бібліотекарі об’єднали в чудову, яскраву, об’ємну книгу «Кулінарний Едем Березнегуватщини», присвячену 225-річчю рідного селища. Після презентації книгу було передано до народного історико-краєзнавчого музею.

 

9 листопада в нашій бібліотеці відбувся веб-екскурс в історію неформальних об’єднань України. Розмаїття молодіжних субкультур визвало щире захоплення школярів. Безліч цікавих, а часто й веселих фактів викликали щирий сміх екскурсантів. Особливо сподобалась подорож по енциклопедії молодіжних сленгів. Захід супроводжувала презентація яскравих образів і колоритних типажів, які нікого не лишили байдужими.

В рамках «Програми підтримки вітчизняного книговидання, книго розповсюдження та популяризації української книги у Миколаївській області на 2011-2015 р.р.» 2 листопада 2012 р. у Березнегуватському районі проведено регіональну пересувну виставку «Миколаївщина інформаційна». На базі центральної районної бібліотеки відбувся «Круглий стіл», в якому взяли участь представники видавництв, бібліотечні працівники, викладачі шкіл та ліцею, книго розповсюджувачі з обговорення актуальних питань співпраці на тему «Актуальні питання розвитку інформаційної та видавничої сфер Миколаївської області». З питання «Поповнення книжкових фондів бібліотечних закладів району книгами місцевих авторів. Реалізація заходів з популяризації місцевого книговидання та читання» виступила директор Березнегуватської ЦБС Скриль В.М. Перед присутніми також виступили Торхов Олексій, поет, прозаїк, з презентацією Миколаївського літературно-художнього журналу «Соборная улица». А поет Нікітін О.М. (до речі, наш земляк, народився в с.Висунськ) подарував бібліотечним закладам району свою книгу «Радіє й плаче Громоклія».

- «Із юності в вічність ступили вони…» (95-річчю битви під Крутами) «Хто не знає свого минулого, не вартий свого майбутнього.

Саме тому ми маємо знайти свою історію. А історія наша полита кров’ю і сльозами. 95 років тому відбулася подія, яка і досі не може залишити нікого байдужим. Мова  йде про бій під Крутами, який відбувся 29 січня 1918 року. Тож центральна районна бібліотека відзначила цю подію по-своєму. Ми запросили всіх бажаючих на сторінку пам’яті «Із юності в вічність ступили вони…». На ній присутні змогли познайомитись з фактами історичних подій, книгами і документами, які приготували працівники бібліотеки. А най головніше - це театралізовані дійства, що відображали події тих днів у виконанні юних акторів, активних користувачів бібліотеки. Їх гра не залишила глядачів байдужими.

 

 

 

 

  Читай - місто
Формат: DOCX | Добавлен: 24/08/2020 15:55:16
1906Kb Скачать скачать
  Щороку 21 лютого весь світ відзначає Міжнародний день рідної мови
Формат: DOCX | Добавлен: 24/08/2020 15:55:18
18Kb Скачать скачать
  Березнегуватська централізована бібліотечна система
Формат: DOC | Добавлен: 24/08/2020 15:55:59
51Kb Скачать скачать