Berezneguvate » News
Homepage News Звернення громадян Дозвільний центр району Децентралізація державної влади Декомунізація Запобігання проявам корупції Контакти

News

Засідання президії районної ради

09/10/2019

Минулої середи відбулося засідання президії Березнегуватської районної ради сьомого скликання. Відкрила його голова районної ради Р.О. Богуш та надала слово представникові ініціативної групи жителів Березнегуватского району В.Б. Фалілеєву, який оприлюднив питання, які нині турбують ініціаторів. Одне з них – використання з порушенням законодавства України та по корупційним схемам земельних угідь в ДП ДГ «Реконструкція», колгоспі «Прометей» та ДП «Березнегуватське лісове господарство». Після обговорення, президія районної ради рекомендувала ініціативній групі звернутися до правоохоронних органів щодо розгляду та вжиття заходів згідно чинного законодавства у зв’язку з тим, що ці питання не відносяться до компетенції районної ради та потребують реагування відповідних органів. Говорив доповідач і про необхідність розпаювання земель ДП ДГ «Реконструкція», і за функціонування регіонального ландшафтного парку «Висунсько – Інгулецький», розміщеного в межах нашого району.  Стосовно питання ліквідації полезахисних лісосмуг, порушеного у зверненні, депутати районної ради відзначили, що з настанням осінньо-зимового періоду в районі відбувається масове знищення полезахисних лісових смуг. Ситуація вимагає негайного втручання з боку влади та правоохоронних органів. Рекомендовано селищній, сільським радам, відповідно до чинного законодавства вжити заходів щодо передачі земельних ділянок під лісосмугами у комунальну власність, щодо збереження та охорони полезахисних лісових смуг, а Березнегуватському відділенню поліції Снігурівського відділу поліції ГУ НП в Миколаївській області оперативно реагувати на факти вирубки полезахисних лісових смуг та притягувати винних до відповідальності.

З цих питань висловили свої думки депутати Г.Д. Рудчик, А.М. Круц, В.В. Глиняний, перший заступник голови райдержадміністрації А.В. Дяченко.
Про розвиток інклюзивної освіти в районі інформувала начальник відділу совіти райдержадміністрації С.С. Тригуб. З метою реалізації права дітей з особливими освітніми потребами на освіту за місцем проживання, їх соціалізації та інтеграції  в суспільство успішно запроваджена інклюзивна форма навчання в Березнегуватській ЗОШ І-ІІІ ступенів та Березнегуватській ЗОШ І-ІІ ступенів №2, де функціонують три класи, в яких навчаються четверо дітей. Дітки не просто соціалізовані, а й приймають участь у гуртках, секціях, культурних заходах. Великим прикладом для всіх є Ліза Москаленко, учениця 5-Б класу Березнегуватської ЗОШ І-ІІІ ступенів, яка має високий рівень навчальних досягнень, дуже творча та розвинена особистість, відвідує гурток з рукоділля в будинку дитячої творчості та є гордістю музичної школи, яку люблять і цінують однолітки. Обговорили депутати і питання, які хвилюють – необхідність забезпечення умов для рівного доступу дітей з особливими освітніми потребами до приміщень закладів дошкільної, загальної середньої та позашкільної освіти (ліквідація архітектурних бар’єрів, побудова пандусів), забезпечення закладів освіти  відповідними програмами, посібниками, дидактичними матеріалами, реабілітаційним обладнанням для здійснення навчання, корекції та реабілітації дітей. Про роботу інклюзивно-ресурсного центру Березнегуватської районної ради розповів його директор О.В. Бакай. Дана установа створена не так давно, у 2018 році. Основними завданнями центру є проведення комплексної оцінки розвитку дитини, надання психолого-педагогічної допомоги дітям з особливими освітніми, розроблення рекомендацій щодо програми навчання дітей, проведення діагностичної та корекційної роботи, інформаційно-просвітницької діяльності на базі закладів освіти, методичної допомоги педагогам з питань організації інклюзивного навчання. Так, за цей період 21 дитина пройшла комплексну оцінку, з них: 3 дітей перейшли до інклюзивного класу, двоє знаходяться на індивідуальному навчанні. В установі сьогодні надають допомогу дітям практичний психолог, вчитель-логопед, вчитель-реабілітолог. Є й проблеми. Крім того, що потрібні меблі, відчувається нестача кадрів, адже контингент дітей збільшується, особливо з недорозвиненням мовлення. Найпроблемніше – немає свого окремого приміщення, а до центру звертаються діти з усього району. Президією районної ради прийнято відповідне рішення з  пропозиціями щодо покращення роботи у даному напрямку.
Одноголосно депутати погодили склад конкурсної комісії для проведення конкурсу на посаду директора Кавказької ЗОШ І-ІІІ ступенів, по якому інформувала заступник голови районної ради М.В. Поліщук.
 Про хід виконання рішення президії районної ради від 24 січня 2019 року №4 «Про необхідність придбання цифрового флюорографу для Березнегуватської центральної районної лікарні» інформувала голова районної ради. Раїса Олексіївна з вдячністю назвала організації, людей, які долучилися до цієї важливої справи, перерахувавши кошти, хто стільки зміг. Це близько 57 тис. грн. Флюорограф коштує 2 млн. 380 тис. грн. Обласна рада виділила 1 млн. 100 тис. грн., селищна та сільські ради -  320 тис. грн., свій вклад зробили колективи закладів освіти, культури та ін. Однак цього замало. Планується з районного бюджету, як буде можливість, виділити 800 тис. грн. Спільними зусиллями нам треба ще зібрати 109 тис. грн. Внески зробили і п’ятеро  депутатів районної ради, хотілося б, щоб і останні не залишалися осторонь доброї справи для своїх виборців. Давайте всі не будемо байдужими до свого здоров’я.
На засіданні президії побувала 
Валентина Сом
 

Всі новини →